Ocieplanie Celulozą

Ocieplanie Celulozą

Ocieplanie Celulozą

Aby użytkowanie domu było komfortowe oraz bezproblemowe przez wiele lat warto wcześniej przemyśleć sprawę odpowiedniej izolacji termicznej. Na rynku budowlanym można znaleźć wiele klasycznych rozwiązań lub innowacyjnych jak pianka poliuretanowa. Jednak trzeba liczyć się z tym, że są to techniki niezbyt przyjazne wykonawcy czy też środowisku. W takim momencie warto rozważyć skorzystanie z metody wdmuchiwania celulozy.

Biorąc pod uwagę długofalowe skutki, decyzja o użyciu wełny celulozowej jest bardzo racjonalna. Dzieje się tak dlatego, że właściwości surowca potrafią zachować swoje właściwości przez wiele lat, a nie tak jak w przypadku innych materiałów gdzie efektywność maleje. Tym samym kwota, za którą została zakupiona wełna oraz opłacona usługa, zwróci się w formie niższych kosztów ogrzewania pomieszczeń.

W swojej ofercie mamy wełne celulozową Termex, która jest ekologicznym materiał em izolacyjnym wytwarzany z papieru recyklingowanego dla potrzeb nowoczesnego budownictwa. Posiada właściwości przeciwpożarowe i zapobiegające zawilgoceniu. Wyjątkowość wełny celulozowej Termex polega na zapewnieniu bezspoinowej warstwy izolacyjnej stworzonej z oddychających, porowatych włókien celulozowych posiadających zdolność równoważenia poziomu energii oraz wysoką hermetyczność. Dodatkowo znakomita pojemność cieplna włókien celulozowych redukuje skoki temperatury w budynku, pozwalając na utrzymanie naturalnego komfortu mieszkania.

Produkcja wełny celulozowej charakteryzuje się bardzo niskim stopniem energochłonności w porównaniu do innych rodzajów izolacji.

Zalety wełny celulozowej w krótkim podsumowaniu:

  • dobre właściwości termoizolacyjne pozwalają na zmniejszenie zużycia energii w walce z chłodem
  • wspiera pasywne chłodzenie latem, oszczędzając energię na klimatyzacji
  • nowoczesna technologia montażu – instalacja wełny celulozowej trwa od kilku godzin do 2 dni, w zależności od rozmiarów i poziomu skomplikowania konstrukcji budowlanej obiektu
  • dzięki swojej hermetyczności wełna celulozowa zmniejsza uczucie „cugu” w mieszkaniu
  • materiał oddychający, równoważący poziom wilgotności w konstrukcji, zapewnia lepszy mikroklimat wnętrz
  • autentyczny, ekologiczny produkt, wytwarzany od 30 lat!
  • minimalny ślad węglowy
  • w przypadku rozbiórki nadaje się do utylizacji lub ponownego użycia
Facebook
Instagram