Pompy Ciepła

Pompy Ciepła

Pompy Ciepła

Pompy ciepła, to ekologiczne źródło czystej, zielonej energii. Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Pompy ciepła powietrze dają gwarancję największych oszczędności. Niskie koszty eksploatacji, a także szybki zwrot z inwestycji, skutecznie przekonują do tych nowoczesnych urządzeń.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła steruje temperaturą przenosząc ciepło. Występują trzy niezbędne części składowe pompy ciepła: jednostka zewnętrzna (parownik), jednostka wewnętrzna (skraplacz) oraz czynnik chłodniczy. Czynnik chłodniczy przenosi ciepło podczas cyrkulacji pomiędzy jednostką zewnętrzną i jednostką wewnętrzną.

  • Parownik pobiera energię z odnawialnego źródła (powietrze, woda, źródło geotermiczne lub solarne) poprzez wymuszenie przejścia ze stanu ciekłego do gazowego.
  • Następnie sprężarka spręża ten gaz, co powoduje wzrost jego temperatury.
  • Skraplacz oddaje ciepło z gazu do układu ogrzewania, z równoczesnym przejściem gazu do stanu ciekłego.
  • Zawór rozprężny obniża ciśnienie czynnika chłodniczego, co wyzwala odparowanie i rozpoczyna się kolejny cykl.

Zaawansowana technologia produkcji powietrznych pomp ciepła umożliwiła optymalne połączenie ekologii i ekonomii. Niskie koszty pozyskania energii cieplnej są możliwe nie tylko dzięki pozyskaniu energii odnawialnej, ale również dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu zalet taryf energii elektrycznej. Taka konfiguracja nie tylko obniża koszty  pracy urządzenia, ale zwiększa też jego wydajność i wydłuża żywotność.

Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem systemu ogrzewania w budynkach, zarówno standardowych, jednorodzinnych, jak i tych, wymagających większych mocy. Dzięki dużej wydajności ten rodzaj pomp ciepła jest przeznaczony do stosowania w większych obiektach mieszkalnych, zakładach przemysłowych, obiektach sakralnych oraz dużych obiektach użyteczności publicznej.

W swojej ofercie mamy pompy ciepła firmy Daikin i Galmet, które charakteryzują się dobrą jakością i efektywnością działania.

Pompy ciepła firmy Daikin to jakość sama w sobie, producent jest liderem na rynku klimatyzacji, dostarcza innowacyjne i wysokiej jakości systemy do zarządzania klimatem od ponad 45 lat. Daikin jest jedynym producentem, który zajmuje się wszystkimi aspektami produkcji, sprzedaży i serwisu szerokiego asortymentu produktów klimatyzacyjnych. Produkuje własne sprężarki i prowadzi badania w zakresie środków chemicznych i czynników chłodniczych.

 

Nasza firma proponuje swoim klientom indywidualnym pompy ciepła Daikin typu monoblok i split.

Korzyści z wyboru pomp ciepła firmy Daikin

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Niższa emisja CO2 dzięki technologii Bluevolution

 

Najwyższa wydajność

Większa energooszczędność oznacza najlepszą klasę energetyczną

 

Sztuka sterowania

Proste ustawienia, monitoring i konserwacja za pośrednictwem intuicyjnych platform

 

Pasuje wszędzie

Gwarantowany niewielki obszar zabudowy i łatwa instalacja


Firma Galmet ma 40 lat doświadczenia w produkcji najwyższej jakości urządzeń grzewczych i zapewniających ciepłą wodę użytkową. Tworzy  kompletne systemy grzewcze, oferuje produkty gwarantujące wysoką wydajność i trwałość w oparciu o innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. Galmet jest liderem w produkcji i
sprzedaży ogrzewaczy wody i czołowym producentem kotłów c.o. oraz pomp ciepła, w kraju.  

Pompy ciepła Galmet charakteryzują się konkurencyjnymi cenami, niskimi kosztami eksploatacji a tym samym szybkim zwrotem z inwestycji.

 

Facebook
Instagram