Rekuperacja – wentylacja mechaniczna

Rekuperacja – wentylacja mechaniczna

Rekuperacja - wentylacja mechaniczna

Nasze systemy wentylacji mechanicznej oparte są na rewolucyjnym systemie dystrybucji powietrza Ventiflex Plus firmy Ground-Therm , który jako jedyny system na rynku posiada zabezpieczenia przeciwgrzybiczne i antybakteryjne na poziomie skrzynek rozprężnych i rozdzielaczy. Dodatkowo system rekuperacji charakteryzuje się całkowitym brakiem korozji, ponieważ elementy systemu wykonane są z tworzywa a nie z blachy która po uszkodzeniu warstwy ocynku może skorodować i stać się siedliskiem bakterii i grzybów.

Sterowanie systemem wentylacji mechanicznej odbywa się za pomocą zdalnego panelu dotykowego, montowanego na ścianie o przekątnej 4.3″ . Umożliwia on obsługę wszystkich funkcji centrali wentylacyjnej.

„Sercem” systemu jest jednostka centralna – rekuperator firmy Thessla Green ze sprawnością odzysku ciepła na poziomie 96%. Rekuperatory AirPack Home wykorzystują ciepło powietrza usuwanego z budynku w okresie zimowym do ogrzania zimnego powietrza świeżego czerpanego z zewnątrz. W okresie letnim, kiedy powietrze wewnątrz budynku jest chłodniejsze od powietrza zewnętrznego centrale wentylacyjne ochładzają powietrze zewnętrzne napływające do pomieszczeń wykorzystując chłód powietrza usuwanego. Dzięki temu rekuperatory ograniczają zużycie energii na cele ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie. Montując system wentylacji mechanicznej w swoim domu zyskujesz: – redukcję największej straty ciepła budynku – związanej z wentylacją pomieszczeń z poziomu 30-60% występującego przy wentylacji tradycyjnej do poziomu 4-6% osiąganego przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, – skuteczne zapobieganie zawilgoceniu ścian oraz kondensacji pary wodnej na oknach, – skuteczne zapobieganie rozwojowi pleśni i grzybów, – pełną kontrolę nad intensywnością wentylacji i związanymi z nią kosztami, – zwiększenie komfortu w budynku poprzez nawiew świeżego i ciepłego powietrza, – eliminację przeciągów występujących w przypadku wentylacji tradycyjnej, – filtrację powietrza nawiewanego do budynku, – możliwość centralnego uzdatnianego powietrza – nawilżanie, ogrzewanie, chłodzenie, – wysoką sprawność energetyczną systemu – dla domu o powierzchni 150 m2 energia zużyta przez wentylatory w ciągu roku stanowi około 5% energii odzyskanej przez rekuperator, – usuwanie zanieczyszczeń oraz alergenów z przestrzeni budynku. 

Wentylacja Mechaniczna

Facebook
Instagram