Stacja Ładowania Pojazdów

Stacja Ładowania Pojazdów

Stacja Ładowania Pojazdów

 

Kupując samochód elektryczny mamy to szczęście, że możemy go ładować w naszym garażu. Ładowanie w domu wymaga jednak podjęcia kilku przemyślanych decyzji, które w przyszłości ułatwią korzystanie z naszego wymarzonego zeroemisyjnego samochodu.

Naścienne stacje ładowania samochodów elektrycznych pozwalają na pełne doładowanie auta na terenie własnej posesji. Są to proste w obsłudze urządzenia o nowoczesnym designie i trwałej konstrukcji. Obudowa wykonana jest zazwyczaj z PVC lub aluminium malowanego proszkowo i jest wyposażona w wyświetlacz lub wskaźnik LED umożliwiający odczytanie parametrów pracy. Wbudowana elektronika kontroluje komunikację między stacją a samochodem. Konstrukcja stacji ładowania umożliwia jej montaż na ścianie garażu lub na dedykowanym słupku (statywie).

Stację ładowania należy dobrać do posiadanego samochodu. Dostępne na rynku domowe stacje występują w różnych wariantach mocy i wyposażenia.

Samochody elektryczne ładujemy prądem zmiennym (AC) lub stałym (DC). W
pierwszym przypadku moc waha się od 3,7kW do 43kW.

Jeśli chcesz żeby Twój samochód korzystał z czystego prądu i masz fotowoltaikę, jest możliwość zintegrowania instalacji fotowoltaicznej ze stacją ładowania za pomocą odpowiedniego inteligentnego oprogramowania.

 

Facebook
Instagram